Petek Temizleme

Petekleriniz ısınmıyor mu?

Kalorifer tesisatınızdaki ve peteklerinizde dolaşan suyu zaman içerisinde paslı ve kireçli hale gelir. Kombi sıcaklığını yükseltseniz bile tam verim alamazsınız. Kombi ve peteklerinizde bulunan kireç ve su taşları peteklerinizde bulunan kanalları tıkayarak peteklerin artık eskisi kadar ısınmamasına sebebiyet verir. Kirli su tesisatınızı, peteklerinizi tıkar ve kombiye zarar vermeye başlar. İstediğiniz ısıyı elde etmeniz imkansız hale gelir. Bütün bu problemleri petek temizliği için üretilmiş özel kimsayal ilaçlarımız ve profesyonel cihazlarımız ile temizlemekteyiz. İşlem sonunda sisteme koruyucu kimyasal katarak sistemin verimliliğini arttırmaktayız.

Asya Tesisat & Dekorasyon

Petek Temizleme

Petek Temizliği Neden Önem Arz Eder?

Petek temizliğinde öncelik ısı verimini arttırmaktır. Temizlenen petekler daha iyi ısı verir. Evin her odası eşit derecede ısınma imkanı bulur. Kombi daha az çalıştığı için kombinin ömrü uzar. Aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlarsınız. Tıkalı peteklerde bazen alt kısım ısınırken üst kısım ısınmaz, bunun nedeni düzenli olarak yapılmayan petek temizliğidir. Petek temizliği yapıldığı zaman peteğin tüm kanalları açılmış olur. Petek temizliği yapan firmalar koruyucu maddeler kullandıkları için petekler ve boruları paslanma yapmaz ve borular içindeki aşınma en az seviyede olur.

Petek Temizliğinin Faydaları

• Kombinizin daha verimli ve rahat bir şekilde çalışmasını sağlar.
• Peteklerinizde oluşabilecek tıkanmaları önüne geçilmesini sağlar.
• Senelerce tesisatınızda kullanılan suyun kireç, pas ve pisliklerden arındırarak daha verimli duruma getirilir.
• Isınmak için kış aylarında gelen doğalgaz faturalarında azalma olur.
• Kalorifer tesisatınızı ilk günkü gibi tertemiz yapar.

Makina ile petek temizliği nasıl yapılır?

Genellikle banyodan sisteme Makine ile bağlantı yapılarak temizlik yapılır. Evdeki tüm petekleri söküp takmaya gerek yoktur, temizlik esnasında eviniz kirlenmez. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Aynı zamanda temizliğin yapılma süresi en az 1 saat kadar zaman sürer ve bu zaman kirlilik durumuna göre uzayabilir. Ankara petek temizleme firması olarak kullandığımız cihaz ve kimyasal profesyonel olarak kullanılan makine ve kimyasallardır.

Ara
Yaz
(0 542) 334 09 09